Categories Lajme

EMRI/ Përplasja tragjike i merr jetën 18-vjeçarit shqiptar në Itali, shpëton i ati

Një shqiptar ka vdekur nga përplasja e makinës që drejtonte orët e vona të mbrëmjes së djeshme në Itali. Në krah të tij ishte babai i tij. Tetëmbëdhjetë vjeçari, Admir Hoti,  ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme, pasi u përfshi në përplasjen e tmerrshme në unazën e Portogruaros .

Fillimisht ndoshta asfalti i lagësht me makinën që humbi kontrollin, ndikimi ballor ishte i pashmangshëm. Bilanci është tragjik me dy persona të plagosur rëndë dhe tetëmbëdhjetë vjeçarin që humbi jetën. I riu ishte dërguar me urgjencë në spitalin Angelo në Mestre për t’iu nënshtruar një operacioni.

Gjithçka ka ndodhur rreth orës 20:00 të mbrëmjes, në shtrirjen e unazës Mattei që të çon nga viadukti i rrethrrotullimit të Alpinit drejt Noiarit.

Në përplasjen e tmerrshme janë përfshirë dy makina. Duket se origjina e përplasjes është shkaktuar nga rrëshqitja e një Fiat Grande Punto e cila po lëvizte nga San Stino në drejtim të Portogruaro. Pasi kaloi nëpër rrethrrotullimin e interportit, shoferi vazhdoi drejt unazës Mattei, kur, pranë një kthese, humbi kontrollin.

Një Chevrolet po mbërrinte në drejtim të kundërt, drejtuesi i të cilit u përpoq të shmangte goditjen duke goditur pengesën thithëse të zërit në anë të rrugës. Shpërthimi ishte i pashmangshëm dhe i dhunshëm. Fiat në thelb u nda në dysh me motorin që dilteduke përfunduar në mes të unazës, si dhe një rrotë.

Në bord ishin djali i vdekur dhe babai i tij. Alarmi është ngritur menjëherë nga disa shoferë kalimtarë. Ekipet e shpëtimit kanë mbërritur në vendngjarje me tre autoambulanca, zjarrfikëse dhe dy patrulla karabinierësh.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME