Categories Lajme

Fier, Ndalohet 33-vjeçari nga Tirana

Një 33-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme në Fier, pasi u kap me dy m ina me telekomandë në makinë, me qëllimin për t’i shitur.

Me një njoftim për mediat, Policia bën me dije se është arrestuar Elton Jata, banues në Pezë, të cilit në mjetin tip “Benz” me të cilin po udhëtonte, iu gjetën 2 elektrodetonatorë të montuar në brendësi të l ëndës p lasëse të lidhur me celularë, të gatshme për s hpërthim të kontrolluar.

Nuk dihet ende se me cilat persona kishte komunikuar 33-vjeçari për t’i shitur minat.

Arrestimi i tij erdhi si rezultat i finalizimit të operacionit “Porosia”, të kryer nga specialistët e Seksionit për H etimin e N arkotikëve dhe T rafiqeve të Paligjshme në DVP Fier, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat”.

Vijon operacioni për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari.

Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Trafikimi i l ëndëve p lasëse, d jegëse, h elmuese dhe r adioaktive'”, njofton policia.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME