Categories Lajme

Sot i mori jetën, dikur vëllezërit Sinani ishin pjesë e skenës popullore shqiptare, pjesë e grupit të fyejve

Një ngjarje e rëndë ka tronditur ditën e sotme vendin, teksa një 75-vjeçar ka masakruar gruan dhe vëllain e tij në Gramsh.

Së fundmi bëhet me dije nga burimet për mediat se dy vëllezërit Sinani, njëri prej tyre viktima dhe tjetri autori  këndonin bashkë në skenë. Xhevit dhe Shaqir Sinani ishin pjesë e grupit të fyejve të Gramshit.

Xheviti vrau ditën e sotme bashkëshorten Zeqine dhe vëllain e tij Shaqir. Pas krimit makabër, autori shkoi te krushqit e tij dhe më pas mori në telefon të birin duke rrëfyer ngjarjen.

Zeqineja kishin 5 djem dhe dy vajza nga martesa me Xhevitin. Sipas të afërmve, Xheviti kishte patur shenja sëmundje nervore.

Ndërkohë, policia ka bërë të mundur mundur arrestimin e 75 vjeçarit ndërsa po punon për të zbardhur motivet e kësaj ngjarjeje të rëndë.

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME