Categories Lajme

Gledis Nano betohet si Drejtor i Përgjithshëm: Do forcojmë raportin Polici-Qytetar

I nderuar zoti Ministër, në respekt të veprës së gjithë punonjësve të policisë, të rënë dhe të plagosur në krye të detyrës, zotohem për të mbajtur me nder flamurin e policisë së shtetit, betohem.

Besimi i detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm, përtej privilegjit më ngarkon me përgjegjësinë e të ecurit në lartësinë e duhur, ndaj gjej rastin ti shpreh mirënjohje Ministrit dhe Kryeministrit për besimin e kësaj detyre. Profesioni ishte një pasion frymëzuar nga babai im. Kam kuptuar se ky institucion është pjesë kryesore e jetes time që kërkon përkushtim.

Sfidat për policinë janë shumë të rëndësishme. Do të coj përpara punët e nisura nga paraardhësi im Ardi Veliu. Do të jem këmbëngulës që raporti qytetar polici të forcohet më tej. Synojmë një polici më të trajnuar, mirëmenaxhim të burimeve njerëzore bazuar në meritokraci.

Ju garantoj se me angazhimin tim maksimal do vazhdoj më tej me cuarjen më para të reformave në Policinë e Shtetit. Dua ti uroj kolegut sukses në përmbushjen e detyrimeve. Ndaj kërkoj angazhimin tuaj maksimal sipas betimit që kemi bërë, ju faleminderit.

Bledi Çuçi: Zoti Gledis Nano do ta ketë shumë të vështirë edhe për shkak të performancës së lartë ku ka arritur Policia e Shtetit. Fjalët e tjera do t’ja lëmë kohës dhe punës që vetë Gledisi do të dëshmojë gjatë ushtrimit të detyrës. I uroj punë të mbarë dhe siç e tha drejtor Ardi, asnjë Drejtor apo ministër i Brendshëm nuk mund të ketë sukses pa angazhimin e të gjithë ju këtu e atyre që punojnë në çdo cep të Shqipërisë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME