Categories Lajme

Goditi me grusht Berishën, Gert Shehu kërkon lirinë në Apel

Gjykata e Apelit pritet të shqyrtojë sot kërkesën e avokatëve të Gerti Shehut për lirimin e tij nga burgu dhe shtrimin në një spital psikiatrik.

Avokatët kanë kërkuar dy masa më të lehta sigurisë për të riun, i cili goditi me grusht liderin e PD, Sali Berishën gjatë protestës së 6 dhjetorit.

Sipas tyre, ai vuan nga çrregullime mendore dhe kërkuan shtrim të përkohshëm në një institucion psikiatrik, dhe lënien në arrest shtëpie.

Përfaqësuesit ligjorë të 32-vjeçarit thanë për gazetaren Klodina Lala se po mbledhin të dhëna të reja për të vërtetuar pretendimet e tyre për gjendjen e tij shëndetësore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Përmbyset mjeti në autostradën Levan-Fier, detajet e para

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në autostradën Levan-Fier, në afërsi të Spitalit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjergj Luca denoncon “Vodafone”: Më faturuan 1400 euro për 7 minuta “Roaming”

Kompania më e shtrenjtë telefonike “Vodafone Albania” është kthyer në problemin e përditshëm të qytetarëve…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME