Categories Lajme

Hiqen kufizimet anti-covid në Angli. Mbajtja e maskës apo certifikata e vaksinimit nuk janë të detyrueshme

Duke filluar nga dita e sotme në Angli do të hiqen kufizmet e planit ‘B’ të vendosura për shkak të variantit Omicron. Britanikët nuk do të jenë më të detyruar të mbajnë maska në ambiente të brendshme si dyqane dhe në transportin publik, nuk do të jenë të kufizuar të punojnë nga shtëpia si dhe nuk do t’u duhet të tregojnë më certifikatat e vaksinimit për të hyrë në ambiente të brendshme apo për të udhëtuar. Javën e kaluar qeveria hoqi detyrimin për mbajtjen e maskave në shkollat e mesme.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Horoskopi për ditën e Diel, 14 Prill 2024

Dashi Dita e sotme do jete shume e paqëndrueshme për ata qe janë ne një…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO/ U sakrifikua për foshnjën e saj, kjo është nëna heroike që u masakrua në sulmin me thikë! Vajza 9 muajshe në luftë për jetën

Ash Good, është mes 6 viktimave në sulmin me thikë në qendrën tregtare në Sidnei. Nëna…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Të ndalet duhanpirja te të miturit”/ Dy deputetët Gjonaj dhe Braçe propozojnë dënime në kodin e ri penal

Të dënohen ata që ju shesin dhe ofrojnë falas duhan dhe cigare elektronike fëmijëve nën…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Përfshihet nga flakët automjeti në aksin rrugor Fushë Milot-Thumanë, shkak dyshohet…

Një makinë është përfshirë nga flakët në aksin rrugor Fushë Milot-Thumanë. Rreth orës 20:15 dyshohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ndërroi jetë gjatë ndeshjes miqësore/ Momenti kur ish-futbollisti rrëzohet në tokë, lojtarët vrapojnë ….

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të shtunë në Sarandë ku ish-futbollisti Fredi Mërkuri…

LEXO ME SHUME