Categories Kuriozitete

Horoskopi 22 korrik 2021

Dashi

Jeni më të qetë se në të kaluarën, nuk ju shqetësojnë zgjedhjet që keni bërë deri më tani. Sigurisht, gjithmonë ka një qëllim për të ndjekur, një sfidë për të nisur, por nga ana tjetër ju drejtoheni nga Marsi, ju jeni një pionier dhe pa luftuar për të sfiduar kufijtë tuaj nuk mund të qëndroni. Çdo punë që bëni është një sfidë, çdo dashuri që filloni është një aventurë emocionuese. Dhe në javët e ardhshme do të ketë emocione të forta dhe mundësi të reja që do t’ju bëjnë protagonist të skenës.

Demi 

Pjesa e parë e korrikut ishte mjaft komplekse, por për horoskopin e së enjtes, Venusi do të jetë përsëri aktiv dhe çiftet në krizë ngadalë do të kthehen për të rigjetur mirëkuptim më të madh. Nëse ka pasur konflikte të vogla, do të jetë më lehtë të gjeni një kompromis. Zgjidhjet gjithashtu vijnë në punë, edhe nëse në këtë moment duhet të jeni të kënaqur, por ka lajme që do të vijnë shpejt dhe do t’ju ndihmojnë të gjeni moment të ri dhe optimizëm.

Binjakët 

Horoskop i vështirë: ju jeni i zhytur në tokë për shkak të Hënës. Por edhe lodhja në një moment merr epërsi! Në këtë pjesë të fundit të muajit, përpiquni të relaksoheni pak më shumë, të mos jeni shumë kërkues edhe në dashuri. Konfliktet e vazhdueshme dhe të pazgjidhura mund të sjellin probleme me kalimin e kohës. Në vend të kësaj, përpiquni t’i merrni gjërat për ato që janë, me një qetësi më të madhe. 

Gaforrja

Eshtë një qiell shumë i rëndësishëm, i cili ju fton të shikoni në të ardhmen dhe të harroni një të kaluar të vështirë. Nuk ka pasur mungesë të konflikteve në dy vitet e fundit, kryesisht për shkak të njerëzve që ju kanë zhgënjyer shumë. Por tani duhet të lëvizni përpara dhe t’i përkushtoheni gjërave të reja. Dhe mbase tashmë keni filluar të bëni gjëra të ndryshme nga e kaluara dhe mbase ka njerëz që nuk i pranojnë këto ndryshime tuajat. Fundi i muajit do të jetë më i mirë për ndjenjat.

Luani 

Horoskopi i Paolo Fox parashikon që ju duhet të bëni diçka të re, duhet të sfidoni kufijtë tuaj dhe për këtë jeni shumë të motivuar. Ndoshta jeni duke u ndeshur me planifikimin e një projekti të ri, i cili duhet të kapërcejë atë që keni bërë deri më tani. Ose jeni thirrur të zëvendësoni dikë dhe të keni frikë nga gjykimi i të tjerëve. Ndiheni nën presion, por mos jini shumë kërkues ndaj vetes. Në të vërtetë, përpiquni të gjeni qetësi falë dashurisë që mund t’ju japë momente paqësore.

Virgjëresha

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se Venusi hyn në shenjë dhe ky është tashmë një tregues i parë i forcës për marrëdhëniet, për ndjenjat. Shpesh të lindurit e shenjës nuk u pëlqen të shprehin emocionet e tyre, por ky qëndrim mund të ndryshojë në ditët në vijim. Por mos i ndiqni njerëzit që janë shumë të ndryshëm nga ju, thjesht sepse nuk mund të jetoni më lirshëm dhe më lehtë. Kini kujdes që të mos rrethoheni me njerëz që nuk i vlerësojnë përpjekjet tuaja për t’u përmirësuar dhe që në të vërtetë përdorin energjinë tuaj.

Peshorja 

Një vështirësi mund të bëjë që ju të reagoni me tepri, por a ia vlen të reagoni keq? Në realitet, shpesh humori juaj i keq përcaktohet nga ata që ju rrethojnë, nga njerëz që nuk janë në gjendje të ekuilibrohen si ju. Atëherë kur mendoni se keni të drejtë në një situatë të caktuar, është e pashmangshme që mund të lindin diskutime, sepse nuk i duroni padrejtësitë. Por përpiquni të qëndroni të qetë sepse dikush mund të reagojë në një mënyrë të pazakontë, ose mund të lindin pasoja të bezdisshme.

Akrepi 

Në ditët e ardhshme ju mund të shikoni në të ardhmen në një mënyrë interesante. Pjesa e parë e korrikut ju ka vënë në provë, por Afërdita ka filluar të bëjë gjithçka më të lehtë dhe më të këndshme, është një periudhë shërimi në të cilën edhe zemrat e vetmuara dhe të ndara mund të gjenin besim në të ardhmen. Por mos merrni asgjë si të mirëqenë: në mënyrë që gjërat të funksionojnë, ju duhet të jeni të parët që të angazhoheni dhe të përfshiheni.

Shigjetari 

Për horoskopin e Paolo Fox duhet të rishikoni disa çështje në lidhje me dashurinë dhe paratë. Nëse keni qenë shumë të nxituar, mbase është koha të bëni një pushim. Eshtë një periudhë që ju fton të gjeni zgjidhje për dyshimet dhe pengesat që ndikojnë në jetën tuaj të dashurisë. Gjysma e dytë e gushtit do të jetë më e mirë, veçanërisht për beqarët. Venusi nga e enjtja do të jetë i shkëlqyer, por puna vazhdon në lëvizje të ngadaltë.

Bricjapi 

Jeni lodhur duke u lënë në hije, sidomos kur bëhet fjalë për punën. Dhe shumë në këtë kohë mund të jenë duke mbajtur një qëndrim më të ngurtë dhe të ashpër. Keni shumë qëllime të rëndësishme, por mos mendoni se mund të bëni gjithçka vetëm: duhet të mendoni për punën, familjen dhe shumë situata të ndryshme. Mundohuni të relaksoheni dhe delegojani disa përgjegjësi edhe të tjerëve. Pakënaqësia ju rëndon, kujdesuni për dietën dhe pushimin e drekës.

Ujori 

Për horoskopin e Paolo Fox fillon një periudhë më e mirë, me këtë Venus që hyn në shenjën miqësore të Virgjëreshës. Fundi i korrikut gjithashtu sjell një harmoni më të madhe në jetën tuaj të dashurisë dhe për këtë arsye do të jeni më pak kritikë në ndjenjat tuaja dhe më të hapur për takime të reja.

Peshqit 

Gjithmonë duke thënë atë që mendoni në raste të caktuara mund të jetë joproduktive. Nëse nuk ka qartësi në dashuri dhe familje, atëherë në orët e ardhshme do të duhet të diskutoni. Ka shërim vetëm muajin tjetër, mirëkuptimi përmirësohet dhe do të ketë fat më të mirë në takimet në gjysmën e dytë të gushtit. Midis fundit të korrikut dhe gushtit do të ketë një rishikim në dashuri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kuriozitete

Horoskopi Ditor e Enjte 22 shkurt 2024

DASHI Sido që të ketë qenë jeta juaj kohët e fundit, Dielli do ju ndihmojë…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor , e Mërkurë 21 Shkurt 2024

Dashi Kjo e mërkurë është një ditë që do ju mësojë shumë gjëra. Sipas parashikimit…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Një ditë aspak e zakontë ishte kjo e sotmja në ‘Big Brother VIP 3’

Dashi Kjo e martë nuk do të jetë aspak e favorshme për raportet ndërpersonale, e…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Hënë 19 Shkurt 2024

Dashi Ata qe janë ne një lidhje do jetojnë te lumtur gjate kësaj dite pranë…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e dielë 18 Shkurt 2024

Dashi Kjo ditë do të jetë shumë interesante, por do të shpenzoni shumë energji. Do…

LEXO ME SHUME