Categories Lajme

Horoskopi ditor për nesër, e Enjte 18 Maj 2023

Dashi

Ditë plot ngjyra kjo e sotmja për jetën sentimentale të çifteve. Për disa do rizgjohet edhe pasioni i zjarrtë. E rëndësishme është qe nuk do ketë aspak probleme dhe vështirësi. Beqarët do kenë shumë mundësi për njohje të reja, por do hezitojnë. Në planin financiar do jeni të mbrojtur nga Mërkuri. Edhe pse do shpenzoni pak më tepër sesa duhet situata nuk do jetë problematike.

Demi

Do diskutoni gjerë e gjatë sot me partnerin/en tuaj për të gjitha mosmarrëveshjet që keni pasur kohët e fundit. Me qetësi dhe mirëkuptim do zgjidhni gjithçka. Nëse jeni ende vetëm, pritet të vijnë mundësi të jashtëzakonshme për të filluar një lidhje pasionante. Tregohuni sa më të hapur! Klima yjore do favorizoje edhe financat.

Binjakët

Ditë me ulje dhe ngritje kjo e sotmja për ata që janë në një lidhje. Do debatoni shpesh me partnerin/en dhe nuk do bini dakord për shumë gjera. Beqarët do ngurrojnë të fillojnë një lidhje me personin që ka kohë që i josh sepse do kenë frikë nga zhgënjimet. Që financat mos të jenë problematike duhet të bëni një riorganizim të buxhetit.

Gaforrja

Mos u shqetësoni aspak sot për mbarëvajtjen e jetës suaj në çift sepse do jenë yjet që do kujdesen për ju. Gjithçka do shkojë më së miri dhe do dashuroheni në pafundësi. Beqarët do tërhiqen mjaft nga një person që do takojnë rastësisht në zyrën e një mikeshe. Financat do jenë më të mira sesa e kishit parashikuar.

Luani

Ditë mjaft e animuar kjo e sotmja për të dashuruarit. Partneri/ja do mendojë gjatë gjithë kohës t’iu bëjë të ndiheni të vlerësuar dhe do ua shprehë çdo gjë që mendoni. Beqarët do kenë një takim të rëndësishëm të cilin nuk duhet ta humbin për asnjë lloj arsyeje. Ekuilibri financiar do jetë i garantuar, kështu që në këtë plan nuk do keni asgjë për çfarë të qaheni.

Virgjeresha

Jeta sentimentale e çifteve do vijë duke u përmirësuar gjatë kësaj dite. Komunikimi dhe bashkëpunimi me partnerin/en do shtohet edhe më tepër. Edhe për beqarët priten surpriza shumë të këndshme. Përfitoni nga të gjitha ftesat që do iu bëhen. Në planin financiar nuk duhet të ndërmerrni rreziqe të mëdha edhe nëse situata do jetë tërësisht e qëndrueshme.

Peshorja

Marrëdhënia në çift do jetë shumë e qëndrueshme gjatë kësaj dite dhe nuk ka për të ndodhur asgjë që ju nuk e dëshironi. Ata që kanë më shume se dy vite së bashku do mendojnë të krijojnë një familje të re. Beqarët do joshin shumë persona dhe njeri do jetë ai që do iu përshtatet më shumë. Ne planin financiar do jeni të organizuar dhe nuk pritet asnjë problem.

Akrepi

Ditë e mirë kjo për të dashuruarit. Do ndani gjithçka me atë që keni në krah dhe do kaloni edhe momente entuziazmuese. Ata që janë me pushime do qëndrojnë më shumë kohë pranë njeri-tjetrit. Beqarët do jenë ende në kërkim të princit të kaltër, por mundësitë për ta gjetur sot atë janë të pakta. Në planin financiar nuk do ketë probleme sepse do dini mirë sa të shpenzoni.

Shigjetari

Do e rigjeni entuziazmin dhe ngrohtësinë që keni kërkuar gjithë kësaj kohe në jetën tuaj në çift dhe do ndiheni të plotësuar më në fund. Partneri/ja do mundohet në çdo çast t’ua bëjë qejfin. Beqarët do ndihmohen nga Saturni dhe nga Marsi të gjejnë personin e duhur. Në planin financiar do jetë ditë me fat dhe përmirësime të ndjeshme.

Bricjapi

Debatet me partnerin/en do jenë të pakta gjatë kësaj dite dhe do flisni më qetësisht me të. Disa mund të bien në kompromis për diçka dhe të sigurojnë edhe një të ardhme të ndritur së bashku. Beqarët do ndihen të dashuruar pas dikujt, por do e kenë të vështirë t’ia shprehin atij këtë. Nëse doni që financat të jenë të mira, mos shpenzoni pa u menduar.

Ujori

Nuk do jeni të qëndrueshëm në lidhjen që keni sot dhe do shihni sa andej këndej për ndonjë person interesant. Kujdes, nëse partneri/ja kupton diçka do shkatërroni gjithë atë që keni ndërtuar deri më sot. Ditë delikate kjo edhe për beqarët. Më mirë qëndroni edhe sot vetëm. Problemet financiare që keni pasur do fillojnë të zgjidhen një nga një.

Peshqit

Dita e sotme do jetë paksa e ndërlikuar për çiftet. Nuk iu pëlqen aspak kur partneri/ja iu jep urdhra dhe sot kjo do sjellë debate pa fund. Disa mund të marrin edhe vendime të prera. Beqarët do kenë një ditë tërësisht ndryshe dhe do e gjejnë personin që aq shumë kanë kërkuar. Në planin financiar do jeni të detyruar të ulni shpenzimet në mënyrë që situata të stabilizohet.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME