Categories Lajme

I akuzuar për vjedhje banesash, 18 muaj burg ‘skifterit’ shqiptar në Francë

Një i ri shqiptar ka rënë në prangat e policisë franceze, pasi akuzohet për një seri vjedhjesh, ndërsa tashmë do të vuajë një dënim prej 18 muajsh burg. Mësohet se 34-vjeçari shqiptar doli javën e kaluar para Gjykatës Penale të Clermont-Ferrand pasi akuzohet për 13 vjedhje, të ndodhura midis majit 2019 dhe shkurt 2023, në Puy-de-Dôme, Loire, Haute-Loire dhe Ain.

Mësohet se shqiptari vidhte bizhuteri dhe para. Para togave të zeza shqiptari mohoi implikimin e tij në këto akuza, por pavarësisht qëndrimit të tij, 34-vjeçari u ‘fundos’ nga gjurmët e ADN-së të gjetura në vendngjarje.

Gjatë momentit të kapjes nga policia, shqiptarit i ishin gjetur 5 mijë euro, për të cilat kishte deklaruar se do t’i blinte drogë. 34-vjeçari pas lirimit të tij nuk duhet të shkelë në territorin francez për 10 vite.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Dyshohet se kthyen magazinën në “shtëpi bari”, arrestohet pronari dhe drejtori i OSHEE në Peqin

Pronari i një magazinë që përdorej për kultivimin e drogës është arrestuar së bashku me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Babai plagos të bijën dhe vret veten/ Vajza në prag divorci, çfarë e shkaktoi tragjedinë në Lushnje

Lushnja u trondit ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë kur babai Behar Musaku…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tre vëllezër në banesë, kush ishte “shënjestër” e tritolit në Fushë Krujë?

Janë zbardhur detaje të reja nga shpërthimi me lëndë plasëse që u regjistruar mbrëmjen e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Krimi i rëndë/ Familjarë dhe të afërm i kanë dhënë lamtumirën e fundit 40-vjeçares Enkelejda Danaj (Limaj) të shtunën në Vlorë

Familjarë dhe të afërm i kanë dhënë lamtumirën e fundit 40-vjeçares Enkelejda Danaj (Limaj) këtë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksidenti i rëndë në aksin Kuç-Qeparo, shoferja në gjendje kritike

Një aksidenti i rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në aksin Kuç-Qeparo. Mësohet se një…

LEXO ME SHUME