Categories Lajme

itali: Pas 6 vitesh dhunë, shqiptarja “thyen heshtjen” çon burrin në burg!

Për gjashtë vjet, ai rrahu gruan e tij, shpesh në praninë e fëmijëve të vegjël, për të marrë para për të shpenzuar në lojërat e fatit. Kohët e fundit, ai e ka grushtuar sërish gruan, duke e qëlluar në kokë.

Më pak se 6 muaj më parë, gruaja gjeti guximin për të denoncuar dhunën tek karabinierët dhe për t’i dhënë fund ferrit në familje.

Dje në mbrëmje njësia e policisë hetimore e Firences ekzekutuan një urdhër arresti me burg për 42 vjeçarin shqiptar, me profesion punëtor dhe me akuzën e dhunës në familje dhe lëndimin e rëndë një personi.

Hetimet ndaj tij nisën qershorin e shkuar, kur gruaja shqiptare me banim në Firence, pas viteve tolerim në heshtje të dhunës, vendosi të denonconte.

Në disa raste, “gjatë viteve të fundit, ai kishte goditur gruan e tij në kokë me një forcë të tillë saqë i kishte humbur ndjenjat”.

Pas kësaj, në muajin tetor u vendos një masë paraprake ndaj tij që të largohej nga shtëpia dhe të mos i afrohej gruas dhe fëmijëve të tij.

Pavarësisht nga kërkesat, punëtori vazhdoi me kërcënime, duke persekutuar gruan në telefon dhe duke e shqetësuar atë pranë vendit të punës. Burri u arrestua dhe u dërgua në burgun Sollicciano.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME