Categories Lajme

Kapet një shqiptar në Itali

Karabinierët e Urbinos kanë arrestuar një shqiptar 28-vjeçar, pa vendbanim fiks, i dënuar me trafik ndërkombëtar të qenieve njerëzore.

Arrestimi ka ardhur pas urdhrit të nxjerrë nga Gjykata e Tiranës dhe është kryer në Lunano, ky banonte personi i kërkuar.

Ai është dënuar nga gjykata shqiptare për shfrytëzim prostitucionit minoren në periudhën 2012-2013.

I arrestuari transportonte femra të mitura me origjinë nga Evropa lindore duke i kaluar në qytetet veriore të Italisë nga Shqipëria, ku ato detyroheshin të prostituonin.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Emri/ Dogji me benzinë tri automjete: Zbardhet ngjarja në Shkodër, arrestohet autori

Prokuroria Shkodrës në bashkëpunim me Policinë vendore kanë zbardhur rastin e djegies së 3 automjeteve,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

IKMT nis prishjen e ndërtimeve pa leje në Velipojë

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka zbarkuar në orët e para të mëngjesit në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Dimër në mes të pranverës, zbardhet juglindja e vendit

Në zonat e thella malore të juglindjes së vendit kanë qenë të pranishme reshjet e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kthjellime dhe alternime vranësirash, si do të ndryshojnë temperaturat sot

Moti parashikohet të jetë i kthjellët deri në orët e pasdites më pas shtim gradual…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Dosja “Black Eagle” i “Sky ECC”, jepet pretenca edhe për disa shqiptarë të kërkuar të përfshirë në trafikun e drogës

Ka vijuar sot në Belgjikë seanca e rradhës për një nga proceset “SKY ECC” me…

LEXO ME SHUME