Categories Lajme

Kërcënoi presidentin Biden, FBI vret 74-vjeçarin në banesën e tij

Një person, i akuzuar për kërcënime ndaj Presidentit amerikan Joe Biden, u vra nga agjentët e FBI-së në Jutah disa orë përpara se krue I shtepise se bardhe te mberrinte atje.

Ngjarja ndodhi kur agjentët e byrose federale të investigimt mbërritën në banesën e të dyshuarit Craig Robertson për të zbatuar një urdhër arresti ndaj tij. Pas rezistencës nga Robertson, filluan të shtënat me armë zjarri dhe ai mbeti i vrare.

Robertson kishte shkruar në rrjetet sociale disa ditë më parë se kishte dëgjuar që presidenti Biden do të vizitonte vendin e tij, kështu ai po panifikonte të gjente një kostum kamuflazhi dhe të pastronte pluhurin nga snajperi M24.

Fqinjët e të dyshuarit Craig Deleeuë Robertson e konsideruan 74 vjeçarin si një burrë të dobët, të moshuar që ecte me ndihmën e një shkopi. Ndonëse ai mbante rregullisht armë, ata thonë se nuk e shihnin si një kërcënim. Sipas dokumenteve të dorëzuara në gjykatë nga hetuesit, Robertson zotëronte një snajper me rreze të gjatë veprimi si dhe veshje kamuflimi.

Robertson ishte mbështetës i ish presidentit Trump, ndërsa hetuesit thanë se ai kishte bërë kërcënime të tjera kundër Prokurorit të Qarkut të Manhatanit, Alvin Bragg, Prokurorit të Përgjithshëm Merrick Garland dhe Prokurores së Përgjithshme të Nju Jorkut Letitia James.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Horoskopi ditor për nesër, e Mërkurë 22 Maj 2024

DASHI Do të flisni shumë me atë që keni në krah sot, por do ta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Një çift shqiptarësh dhunohen ashpër nga 3 persona në mes të rrugës në Greqi

Një konflikt i dhunshëm ka ndodhur mëngjesin e së martës në Athinë mes pesë personave.…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosje me armë zjarri në Durrës/ 24-vjeçari paraqitet në spital, ngrihen pika kontrolli në zonë

Një 24-vjeçar është plagosur në rrethana ende të paqarta për policinë e Durrësit. Mbrëmjen e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nami në Vlorë/ 5 shoferë të arrestuar në 2 javë, vendosen mbi 6300 gjoba nga Rrugorja

Policia Rrugore e Vlorës ka bërë bilancin e saj në 14 ditët e fundit. Sipas…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjirokastër, plagosi me mjet prerës (thikë) 2 shtetas, vihet në pranga 45-vjeçari

Gjirokastër, Gjatë një konflikti të çastit, plagosi me mjet prerës (thikë) 2 shtetas, kapet dhe…

LEXO ME SHUME