fbpx
KultureTurizëm

Dhërmiu i Vjetër, një ndër fshatrat më të bukur të Mesdheut (Foto)

Dhërmiu i Vjetër është kthyer në një ndër fshatrat më të bukur të Mesdheut, falë Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane. Kryeministri Edi Rama ndau foto nga ky fshat ndërsa shprehu bindjen se në pak vite, do të bëhet një ndër destinacionet europiane të vijës bregdetare të vendit tonë.

“Aty ku deri dje gjithçka kishte pamjen e rrënimit e të braktisjes, falë Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane, ka rimarrë shkëlqim e po merr formën përfundimtare pas disa vitesh punë me pasion e durim, një ndër fshatrat më të bukur të Mesdheut, që verën e ardhshme do të jetë funksional e i pakonkurueshëm, nga asnjë fshat turistik i ndërtuar deri më tash në bregdetin e Shqipërisë dhe do të bëhet në pak vite, një ndër destinacionet europiane të vijës bregdetare të vendit tonë”, tha Rama.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close