fbpx
Kuriozitete

Ngordh qeni më i gjatë në botë

Qeni më i gjatë në botë ka ngordhur. Ai quhej Freddy dhe  ishte 2.24 metra u bë shumë i famshëm kur në vitin 2016 arriti të futej në Librin e Rekordeve të Guinness, si qeni më i gjatë që vazhdonte të jetonte. Freddy kishte kaluar gjithë jetën e tij me pronaren Claire Stoneman nga Essexi i Britanisë së Madhe.Vitin e kaluar Claire kishte organizuar një ndejë të madhe për ditëlindjen e qenit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close