Kuriozitete

Squid Game: Seriali që po ‘mbërthen’ shikuesit në të gjithë botën

Edhe nëse nuk e keni parë serialin  me shumë mundësi keni dëgjuar për Squid Game. Të gjithë  po flasin për ‘thrilerin’ e dhunshëm që është bërë viral, që në momentin që nisi transmetimin në platformën Netflix, 2 javë më parë. Në fakt, seriali Korean, i përqendruar në një lojë brutale po ia kalon edhe serialit më të shikuar në botë në Netflix “Bridgerton”.

Në Squid Game, një grup prej 456 personash, në borxhe dhe të dëshpëruar, joshen me një lojë mbijetese, ku u jepet  mundësia të largohen me 45.6 miliardë ëon (39 milionë dollarë) nëse fitojnë një seri prej gjashtë lojërash.  Sfida? Ata vdesin nëse humbin.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: