Categories Lajme

Kush është shqiptari që u kap me 400 kg lëndë narkotike në Greqi

Mediat greke kanë zbuluar detaje nga operacioni ku u sekuestruan rreth 400 kilogram kokainë që kishte origjinën nga Ekuadori. Sipas të njëjtave burime operacioni është kryer në bashkëpunim me policinë greke, Ekuadorit si dhe DEA-s amerikane. Besohet se kokaina ishte porositur nga mafia shqiptare, madje ishte bërë dhe pagesa.

Shqiptari i arrestuar ne Greqi me emrin “Ilia”, rezulton i arrestuar edhe më parë në Itali për trafikim të 200 kg marijuanë. 41-vjeçari me shtetësi shqiptare e kombësi greke në bashkëpunim me një grek 63-vjeçar ishin krerët e grupit, përgjegjës për planifikimin, organizimin, financimin dhe metodifikimin e transportit detar me velierë të kokainës.

Thuhet se grekët e tjerë e arrestuar kanë pasur rol dytësor në këtë rrjet të trafikut trafik. Kokaina ishte nisur nga Ekuadori kishte kaluar në Australi dhe më pas kishte përfunduar në Greqi. Dy arrestuarit e tjerë janë njëri pronar kafeneje dhe tjetri merret me shitje makinash. Droga do të blihej për 1.5 milionë euro.

ImageImageImageImage

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME