Categories Lajme

Kush ishte Heroina Mehmetaj, vetëvrasja e të cilës po lidhet me ngjarjen në Deçan

Heroina Mehmetaj i kishte dhënë fund jetës në qershorin e vitit të kaluar, duke u vetëvarur. Ajo ishte gjetur e vdekur në fshatin Gllogjan të Deçanit. Heroina ishte studente e Fakultetit Juridik në Universitetin e Pejës, bursiste me notë mesatare 9.2. Prokurori Haxhi Sinanaj kishte konfirmuar se 20 vjeçarja Heroina Mehmetaj nga fshati Gllogjan i Deçanit i kishte dhënë fund jetës, duke u varur në litar.

Motivet që e kanë shtyrë drejt vetëvrasjes ishte thënë se nuk diheshin. “Shkaku për momentin nuk dihet, autopsia ka dëshmu që kemi të bëjmë me vetëvarje, e ka varë veten në litar. Për motivet që e kanë shtyrë, për momentin nuk jemi në dijeni”, kishte deklaruar Sinanaj. Vdekja tragjike e Heroinës e preku jo vetëm familjen, por edhe shoqërinë e saj. Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, ishte shprehur i tronditur nga kjo vetëvrasje.

“I tronditur nga lajmi për vdekjen e Heroina Mehmetaj nga fshati Gllogjan. Me shpresën që qytetit tonë të mos i ndodhin më vdekje të tilla, nga zemra ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Mehmetaj, zoti ua lehtësoftë dhimbjen”, kishte shkruar Ramosaj.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Horoskopi për ditën e Diel, 14 Prill 2024

Dashi Dita e sotme do jete shume e paqëndrueshme për ata qe janë ne një…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO/ U sakrifikua për foshnjën e saj, kjo është nëna heroike që u masakrua në sulmin me thikë! Vajza 9 muajshe në luftë për jetën

Ash Good, është mes 6 viktimave në sulmin me thikë në qendrën tregtare në Sidnei. Nëna…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Të ndalet duhanpirja te të miturit”/ Dy deputetët Gjonaj dhe Braçe propozojnë dënime në kodin e ri penal

Të dënohen ata që ju shesin dhe ofrojnë falas duhan dhe cigare elektronike fëmijëve nën…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Përfshihet nga flakët automjeti në aksin rrugor Fushë Milot-Thumanë, shkak dyshohet…

Një makinë është përfshirë nga flakët në aksin rrugor Fushë Milot-Thumanë. Rreth orës 20:15 dyshohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ndërroi jetë gjatë ndeshjes miqësore/ Momenti kur ish-futbollisti rrëzohet në tokë, lojtarët vrapojnë ….

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të shtunë në Sarandë ku ish-futbollisti Fredi Mërkuri…

LEXO ME SHUME