Categories Showbiz

Kush ishte Hysni Qestaj, DJ shqiptar që humbi jetën në Itali!

Hysni Qestaj, DJ humbi jetën të dielën e Pashkëve në një aksident rrugor, teksa po udhëtonte me Ferrari së bashku me një vajzë. Të dy humbën jetën në aksident, pasi u përplasën në mënyrë fatale në rrugën Torino-Aosta, Itali.

Ende nuk dihet identiteti i vajzës që udhëtonte me 40-vjeçarin, ndërsa bashkëshortja e tij ndodhet në Kosovë, së bashku me fëmijët e tyre përkatësisht 11 dhe 14 vjeç. Lidhur me ngjarjen ka folur edhe vëllai i viktimës, Agim Qestaj.

“Është e vështirë që ta përshkruaj këtë njeri të madh dhe pozitiv me fjalë, por nëse do të zgjidhja një fjalë do të thoja që ai ishte personi më i dashur që kam njohur”, shprehet ai.

Ishte ai që konfirmoi se vëllai tjetër, me banim në Itali ishte thirrur dje nga policia rrugore për të identifikuar trupin. Ndërkohë prokuroria ka kërkuar analizën e ADN-së për eshtrat e dy viktimave.

Ndërkohë për ndarjen nga jeta të 40-vjeçarit ka reaguar edhe Komuna e Junikut, ku u rrit Qestaj.

“Mëngjesi i ditës së sotme ishte i rëndë për Junikun. Në një aksident të rëndë trafiku, bashkëvendasi ynë Hysni Qestaj ka ndërruar jetë. Kryetari i komunës z.Ruzhdi Shehu dhe të gjithë qytetarët e Junikut ndajnë dhimbjen me familjen e të ndjerit. I ndjeri të kujtohet gjithmonë me respekt dhe dashuri”, shkruhej në rrjetet sociale

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Sara reagon për herë të parë pasi u zbulua shtatzënia. Poston videon e ëmbël!

Sara Gjordeni dhe Bardhi do të bëhen prindër për herë të parë. Lajmi fillimisht u…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

“Langaraq! Shaheni nga gratë dhe pastaj bëheni vëllezër”- Debat i ashpër mes Julit dhe Romeos

Aktori Romeo Veshaj dhe Julian Deda kanë debatuar ashpër me njëri-tjetrin në orët e para…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Klodian Duro “shpërthen” keq ndaj Julian Dedës dhe Arbër Hajdarit

Ish-futbollisti i kombëtares, Klodian Duro, ka shënjestuar opinionistin e “Big Brother Vip”, Arbër Hajdarin dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Si u vetëquajta “Ceke”?, Sejfulla Myftaraj: Kush më mbajti në Berat…

Aktori dhe komediani i njohur shqiptar Sejfulla Mytaraj i njohur nga të gjithë si Cekja…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Meritoni i kërkon falje Rikes me një letër

Ditën e djeshme në BBVIP, banorët kanë shkruar letra drejtuar njëri-tjetrit. Meritoni zgjodhi t’i shkruante…

LEXO ME SHUME