Categories Showbiz

Ky është rregulli i Mbretëreshës Elisabet që thyhej gjithnjë nga Diana

Rregulli që kishte vendosur mbretëresha Elisabet II, i kishte bërë netët e Dianës ferr….

Princeshë Diana ishte e vetmja që kishte thyer një rregull mbretëror të vendosur nga vetë mbretëresha Elizabeth II.

Askush nuk duhet të shkonte në shtrat para saj dhe Diana ishte e vetmja që nuk i nënshtrohej sundimit mbretëror.

William Heseltine, një nga ish sekretarët privatë të Mbretëreshës, në një intervistë ka rrëfyer se si princesha e kishte të vështirë të përshtatej me sundimin mbretëror. William ka shërbyer si sekretar privat i mbretëreshës në vitet 1986-1990.

Ai tha:

Diana ishte e prirë për ekstreme të tilla, prandaj edhe e arsyetonte vetë dhe shkonte në shtrat, gjë që mendohej se ishte sjellje e keqe para mbretëreshës”.
Princesha iu bashkua familjes mbretërore kur u martua me princin Charles, djalin e madh të mbretëreshës në korrik të vitit 1981.

Charles dhe Diana u ndanë në vitin 1992, ku Princesha nxori detaje rreth fundit të marrëdhënies së tyre.

Jeta e tyre vazhdon të mbetet intrigante për shumë lexues.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Katy Perry: U shfaq në finalen e American Idol me një fustan që kishte mbi të fytyrat e 168 konkurrenteve

Katy Perry u shfaq në finalen e “American Idol” me një fustan që i bën…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Zgjidhen 5 finalistët e BBV3. Ata përfitojnë secili 10 mijë euro

Brother Albania VIP 3 do të ketë 5 finalistë ndërkohë që nga fundi i prime…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Amos Zaharia flet për divorcin e motrës së tij nga Princi Leka

Aktori i njohur Amos Zaharia ka folur për herë të parë në lidhje me divorcin…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ikën Buçko, vjen Robert Aliaj, sfidë e fortë mes Florjan Agalliut dhe Valer Kolnikajt pas televotimit

Robert Aliaj Dragot është fermeri më i ri V.I.P. që i bashkohet eksperimentit social, unik…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ja kë sheh fitues ish-banorja, një rrëfim i sinqertë nga Rike Roçi: Në Itali jam bullizuar…

E ftuar sot në Top Albania Radio, Rike Roçi ka komentuar rrugëtimin në “BBV3”, ka…

LEXO ME SHUME