Lajme

31-vjeçari shqiptar qëllohet për vdekje nga ish-i dashuri i partneres në Gjermani

Një 31 vjeçar nga Kosova ka mbetur i vrarë në Gjermani nga ish i dashuri i partneres së tij.

Mediat gjermane shkruajnë se ngjarja e rëndë ka ndodhur në 7 Janar para një banese në Frediburg. Mësohet se një 29 vjeçar gjerman ka shkuar para banesës së ish-të dashurës së tij dhe ka qëlluar me zjarri në drejtim të saj. Plumbat kanë kapur shqiptarin i cili ndërroi jetë pasi u dërgua në spital.

Autori i krimit u arratis nga vendi i ngjarjes fillimisht por më pas u arrestua rreth orës 15:00 në zonën Auggener Ëeg. Policia kriminale ka nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close