Lajme

Aksident në fshatin Pirrë Lushnjë, ka të lënduar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në hyrje të Lushnjës pak më parë. Burime bëjnë me dije se ka të lënduar, të cilët janë transportuar në spital për të marrë ndihmë mjekësore. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka devijuar trafikun.

Njoftimi, Sot, rreth orës 20:30, në aksin rrugor Fier-Lushnjë, në fshatin Pirrë, shtetasi J. K., 55 vjeç, duke drejtuar automjetin është përplasur me një mjet bujqësor, me drejtues shtetasin I. K., 27 vjeç, banues në fshatin Pirrë.

Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar lehtë drejtuesi i automjetit dhe pasagjerët, shtetasit G. K., 46 vjeçe, Dh. T., 52 vjeçe, M. T., 58 vjeç, dhe dy fëmijë të mitur 12 vjeç dhe 11 vjeç, të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close