Lajme

Allegri injoron Ronaldon, vendos fokusin tek Dybala

Allegri ka vendosur në qendër të projektit bardhezi argjentinasin Paolo dybala, duke bindur kështu 27-vjeçarin që të rinovojë kontratën Dybala i ndodhur me pushime në këto momente, pret vetëm një sinjal për të dërguar agjentin e tij për të firmosur kontratën e re.

Dybala kaloi sezonin e tij më të mirë në karrierë, në 2017-2018 realizojë 26 gola duke u shpallur dhe lojtari më i mirë në Serie A. I ndryshëm është diskutimi për yllin portugez, Cristiano Ronaldo. Allegri nuk e sheh si pjesë të rëndësishme në projektin e tij, por në këtë rast diskutimi është më i ndërlikuar pasi bëhet fjalë për CR7, në asnjë moment nuk është e lehtë të privohesh nga shërbimet e tij pa mirëkuptimin e këtij të fundit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: