Lajme

Ambasadorja e SHBA për mjekun Arjan Pushi: Do të kujtohet si hero!

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim, ka shpërndarë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta parakohe të mjekut dhe profesorit Arjan Pushi për shkak të COVID.

Në një postim në “Twitter”, ambasadorja Kim shkruan se dr. Arjan Pushi e dha jetën ndërsa ishte në shërbim të të tjerëve dhe do të kujtohet si hero. “Jemi thellësisht të trishtuar nga humbja e parakohshme e Dr. Arjan Pushit. Ai e dha jetën, ndërsa ishte në shërbim të të tjerëve dhe do të kujtohet si hero!”, shkruan Kim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close