Lajme

Arrestohet 16 vjeçari në Fier, “Skifter” i portofolave

Një 16 vjeçar është arrestuar në Fier pasi ka kryer disa vjedhje, kryesisht bëhet fjalë për portofola.“Vijon puna për parandalimin e vjedhjeve dhe zbardhjen e atyre të ndodhura më parë. Kapet dhe vihet në pranga një shtetas i cili u vodhi paratë 3 shtetaseve në qytetin e Fierit.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve dhe zbardhjen e atyre të ndodhura më parë, bënë të mundur identifikimin, kapjen dhe arrestimin e shtetasit O. M., 16 vjeç, banues në Drizë”, thotë policia.

Sipas policisë ai dyshohet se është autor i dyshuar i 3 vjedhjeve të ndodhura në qytetin e Fierit, konkretisht:

Në lagjen “Apollonia” ka vjedhur portofolin e shtetases S. S., brenda së cilit kishte 20.000 lekë.
Në lagjen “Kastriot” ka vjedhur portofolin e shtetases R. L., brenda së cilit kishte 7.000 lekë dhe 1 palë vath floriri.
Në lagjen “1 Maji” ka vjedhur shumën prej 30.000 lekësh në farmacinë e shtetases J. H.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: