Lajme

Austri, serbi i merrë jetën bashkëshortes shqiptare

Një ngjarje tronditëse është shënuar ditën e sotme në Austri. Sipas mediave atje, një 59-vjeçar me origjinë serbe ka vrarë me thikë gruan e tij shqiptare.Viktima mendohet se ishte rreth të 50-ve. Serbi e qëlloi gruan nga Shqipëria pas një sherri dhe arma e krimit ishte një thikë kuzhine.

Ndërkohë që një zëdhënëse e policisë tha se ata kanë marrë informacion nga fqinji i çiftit. “Vrava gruan”, mësohet të ketë thënë serbi teksa ka parë policinë. Deri më tani nuk dihen arsyet e këtij krimi, ndërsa policia është duke hetuar në këtë drejtim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: