Lajme

Bajram Begaj u zgjodh Presidenti i ri i Shqipërisë, ja urimi i Ilir Metës

Presidenti në detyrë, Ilir Meta ka uruar Kreun e ri të Shtetit shqiptar, Barjam Begaj, i cili sot u votua në Parlament.

Me anë të një postimi në Facebook, Meta shkruan: “Urime Presidentit të zgjedhur sot nga Kuvendi i Shqipërisë, z.Bajram Begaj!”

Kujtojmë që Bajram Begaj u zgjodh Presidenti i Shqipërisë me 78 vota pro, 4 kundër dhe 1 abstenim.

Disa orë para procesit, Presidenti Ilir Meta firmosi dekretin nga Stambolli që i hapte rrugë votimit të Bajram Begajt në Parlament.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close