Lajme

Berisha thërret protestë kombëtare në këtë datë: Të mblidhen gjithë shqiptarët

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë thirrje për protest kombëtare ashtu siç e pati paralajmëruar pak orë më parë që prej se u bë public lajmi se Vuçiç do të vizitonte Shqipërinë në datat 20 dhe 21 dhjetor në kuadër të takimeve për Ballkanin e Hapur.

Berisha ka kërkuar që protesta të jetë mbarë kombëtare dhe të marrë pjesë i gjithë populli shqiptar për të kundërshtuar kështu marrëveshjen e “Ballkanit të Hapur” të cilën ai e konsideron vetëm si një shtrirje të hegjemonisë serbe në rajonin tonë duke tentuar të gllabërojë të gjithë tregun ekonomik dhe financiar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: