Covid-19Lajme

Covid 19, Ndërron jetë ish-prefekti i Vlorës

Ka ndërruar jetë si pasojë e Covid 19 ish-prefekti i qarkut të Vlorës Eduard Veçani. Burime bëjnë me dije për se Veçani ishte prej disa ditësh i shtruar në spital, dhe gjendja e tij është përkeqësuar ndjeshëm. Ai ka ndërruar jetë në spital, ndërkohë që ka qenë një prej personave të angazhuar në qytetin e Vlorës.

Ndërsa nuk ka mundur ti mbijetojë virusit që i kishte prekur mushkëritë. Eduart Veçani ka qenë në krye të prefekturës së Vlorës nga viti 2009 deri në 2013. Ndërsa ka pas poste drejtues në Partinë Demokratike dega Vlorë, aktualisht anëtar i Kryesisë së të djathtëve. Veçani njihet në qytetin bregdetar si një zë i fortë dhe i guximshëm që nuk nguronte të d enonconte padrejtësitë. Vecani u shua sot, në moshën 61 vjecare.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close