fbpx
Lajme

Çudit ish-deputetja e PD-së: Deri dje nuk kisha dëshirë të isha kandidate, por vota juaj përmbysi gjithçka

Ish-deputetja demokrate Arbjola Halimi, është ndjerë e suprizuar nga mbështetja që ka marrë nga baza e Cërrikut, duke e propozuar sërish për të qenë pjesë e Kuvendit. Në një postim në rrjetet sociale, Halimi shkruan se deri dje nuk ka qenë në dëshirën e saj që të ishte kandidate në zgjedhjet e 25 Prillit, por mbështetja e demokratëve e ka shtyrë që në mendjen e saj tashmë të përmbyset gjithçka. Në postimin e saj, Halimi shkruan se tashmë është momenti që demokratët të harrojnë konfliktet e brendshme mes tyre, dhe se e rëndësishme është fitorja në zgjedhjet e ardhshme.

Sqarim per demokratet dhe mbeshtetesit e mi: Miqte e mi, deri ne diten e djeshme theksoj se nuk ka qene aspak deshira ime per te qene kandidate ne zgjedhjet qe vijne dhe se kisha mberritur deri ne kete faze vetem ne respekt te njerezve qe me kane mbeshtetur duke mos dashur te shkoj deri ne fund.

Votimi i djeshem dhe mbeshtetja juaj permbysi gjthcka. Falenderoj gjithe anetaresine dhe ne menyre te vecante kryetarin e deges Cerrik, Z. Servet Duzha, me votimin e djeshem me zgjuan dhe me dhane energji te reja. Ne jemi nje binom i pandare qe nga 2013 dhe keshtu do te jete deri ne fund. Gara vazhdon. Perpara me PD! Ps. Ftoj po ashtu te gjithe bashke qe te mos behemi pjese e konflikteve pasi koha rregullon gjithcka dhe se e rendesishme eshte fitorja e PD.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button