Lajme

Del FOTO/ Nënë e dy fëmijëve, kjo është 23-vjeçarja që ndërroi jetë në Vlorë

Vajza që shihni në foton e mëposhtme, është Brisilda Sadushi, e reja që ndërroi jetë mbrëmjen e djeshme në spitalin e Vlorës. Mësohet se 23-vjeçarja ka shkuar në gjendje të rëndë në spitalin e Vlorës, por mjekët nuk arriten dot t’i shpëtonin jetën.

Sipas tyre, nëna e dy fëmijëve ka qenë në gjendje të rëndë, me infeksion të përgjithshëm në gjak dhe me tension 5. Mjekët reanimatorë kanë ndërhyrë duke e futur në sallën e operacionit, por nuk ia kanë dalë ta mbajnë gjallë për shkak të parametrave shumë të ulëta jetësore. Policia po punon për zbardhjen e rrethanave.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: