fbpx
Lajme

Dhjetëra të gjobitur për shkeljen e rregullave anticovid

Rreth 90 persona u identifikuan nga policia italiane në Romë për mosmbajtje të maskave, ndërkohë që u mësua se të gjithë do të gjobiten, sipas autoriteteve. ”Në rast të shkeljeve të mëtejshme të rregullave, një raport do t’i bëhet i ditur autoriteteve gjyqësore”, theksuan ata.

Dje, në kryeqytetin italiane u zhvilluan disa protesta, ku u vu re thyerja e rregullave antiCovid-19 lidhur me mosmbajtjen e maskave dhe respektimin e distancimit social. Nga data 8 tetor Italia  e bëri të detyrueshme mbajtjen e maskës në ambientet publike.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button