Lajme

Dyshohet se ra nga ballkoni i banesës

Ka ndërruar jetë Arzie Nuhiu, ish-asamblistja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Gjilan. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm. Lajmin e dha zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani. “Sot me 21 korrik 21 rreth  orës 03:50 të mëngjesit, Policia e Kosovës në Gjilan   ka pranuar  informatën se në rrugën ‘Raif Halimi’, në pjesën e pasme të njërës nga  ndërtesat në këtë rrugë është vërejt një trup i personit të gjinisë femërore. Njësitet policore nga stacioni policor i Gjilanit me urgjencë kanë dalë në vendin e ngjarjes. Më pas nga familjarët është identifikuar se bëhet fjalë për A. N. (1977) femër  shtetase e Kosovës, që ishte duke banu  në katin e pestë të ndërtesës në këtë rrugë. Dyshimet fillestare janë se e njëjta ka rënë nga ballkoni i banesës së saj ku ishte duke jetuar.

Në  vendngjarje   ka  prezantuar  shërbimi  Emergjent (ndihma e parë ) ku nga   mjeku  kujdestar i  kësaj  njësie  është   konstatuar  vdekja. Në  vendngjarje ka prezantuar prokurori i shtetit për  “Krime  të Rënda”, njësitet   e  hetimeve dhe forenzikës rajonale. Prokurorin i shtetit ka urdhëruar që  trupi  i pa  jetë   dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore –  Prishtinë. Rrethanat  dhe motivet se si ka ndodhë ky rast i rëndë ende nuk dihen. Rasti për momentin është cilësuar si “Vdekje e dyshimtë” dhe hetimet e mëtejme janë duke i udhëheq Policia e Kosovës njësitet e hetimeve Rajonale në koordinim me Prokurorin e shtetit”, ka treguar Hashani.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close