Lajme

E papritur! Ndodh tragjedia gjatë xhirimeve të një filmi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë xhirimeve të filmit më të ri “Rust”, një film western me aktorin e famshëm Alec Baldwin. Ky i fundit ka v rarë aksidentalisht një grua dhe ka p lagosur një burrë.

Mediat e huaja raportojnë se teksa Baldwin skenat e filmit me një armë zjarri ka vrarë drejtoreshën e fotografisë Halyna Hutchins, 42 vjeçe. Nga të shtënat ka mbetur gjithashtu i plagosur  regjisori Joel Souza. Monetalisht nuk është bërë me dije ndonjë gjë zyrtare, dhe asnjë a kuzë për ngjarjen, e cila është nën hetim.

Hetuesit që po merren me ngjarjen e rëndë janë shprehur se vrasja është kryer me një a rmë të përdorur si aksesor në xhirime, që duket se ka patur probleme gjatë funksionimit.

Pikërisht ishte po aktori Alec Baldwin i cili shkrepi një a rmë z jarri gjatë xhirimit të një skene, por duket se a rma nuk ka funksionuar siç duhet. Ende rrethanat e ngjarjes janë të paqarta, ndërsa hetuesit po përpiqen të zbulojnë se çfarë lloj plumbi është qëlluar dhe si.

Halyna Hutchins mbeti e plagosur rëndë, por ndërroi jetë rrugës për në spital, ndërsa Joel Souza ndodhet në spital në gjendje të rëndë për jetën. Pas ngjarjes, aktori dha dëshminë e tij në polici, por ende nuk ka një akuza të ngritur ndaj tij.

Baldwin është një bashkëproducent i filmit, ndërsa ka luajtur në role të shumta televizive dhe filmike që nga vitet 1980. Ai ka fituar çmime të shumta gjatë karrierës së tij artisike, si Jack Donaghy në serialin NBC 30 Rock. Portretizimi që i bëri Donald Trump në shfaqjen e skicave Saturday Night Live i dha atij një Emmy të tretë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: