Lajme

E torturonin dhe u dërgonin video familjarëve, çfarë deklaroi në polici vëllai i 30-vjeçarit që u mbajt peng

Detaje të reja janë bërë me dije në lidhje me pengmarjen e 30-vjeçarit në Angli, në Londrën Lindore.

Sipas gazetares Klodiana Lala, ka qenë vëllai i Nertil Buzit ai që ka pohuar para policisë së vëllai i tij është marrë penf nga një bandë kriminale, e cila e dhunonte.

Buzi nuk rezulton të ketë precedent penal në Shqipëri, pork a dyshime se mund të jetë përfshirë në një rrjet të trafikut të drogës në Britaninë e Madhe.

“E torturuan për ditë me radhë dhe i bënin video e na i dërgonin ne familjarëve ku na kërcënonin se donin 400 mijë paund”, mësohet të ketë deklaruar i vëllai i 30-vjeçarit në polici, sipas Lalës.

30-vjeçari është duke u marrë në pyetje nga policia dhe pritet të ketë një panoramë më të qartë të konfliktit që ka çuar në pengmarrjen e tij.

Policia ka arrestuar tashmë 7 shtetas shqiptarë, ndërsa Buzi ndodhet në një vend të sigurt.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close