Lajme

Elbasan, Pòlicia vë në pránga autorin (Shihni momentin e shoqërimit)

Të shtèna me á rmë janë shënuar pak minuta më parë në qendër të qytetit të Elbasanit, pranë kryqëzimit të klinikës dentare. Burime bëjnë me dije se të shtènat me ármë janë regjistruar pas një kònflikti në familje që ka ndodhur në lagjen “5 Maji”. Të njëjtat burime bëjnë me dije se pòlicia ka mundur që të vërë në prángá autorin që ka qëlluar me ármë, i cili është identifikuar si Arjan Minella Ruvina.

Ka qenë një telefonatë e qytetarëve ajo që ka vënë në lëvizje Pòlicinë, pasi janë dëgjuar të shtènat e ármës në zonë. Pas mbërritjes në vendin e ngjarjes pòlicia ka vënë në pránga 45-vjeçarin, ndërsa fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar si pasojë e të shtënave.

Nuk bëhet e qartë se me kë është kònfliktuar autori i të shtènave me á rmë, ndërkohë që pas shoqërimit në komisariat, ai pritet të hedhë më shumë dritë mbi ngjarjen e ndodhur. Më poshtë shihni dhe momentin e shoqërimit të tij nga blutë e Elbasanit:

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close