Lajme

EMRAT\ U gjetën të plagosur në rrugë në Pescara të Italisë, kush janë dy shqiptarët

Dy shqiptarë janë gjetur të plagosur në rrugë në Pescara të Italisë. Bëhet fjalë për Elvis Balanin, 41 vjeç dhe Leon Cako, 39 vjeç. Fatmirësisht ishte një kalimtar i rastit ai që i pikasi dy të plagosurit me thikë në rrugë, ndërsa më pas i dha ndihmën e parë duke i çuar dhe në spital. Menjëherë u dha ndihmën e parë dhe i dërgoi në spital. Shtypi italian raporton se 41-vjeçari Balani është në gjendje më të rëndë. Kurse 39-vjeçari Cako ka plagë në këmbë.

Mediat e huaja raportojnë se 41-vjeçari Balani ndodhet në gjendje më të rëndë, ndërsa 39-vjeçari Cako ka plagë në këmbë. Aktualisht policia po heton në lidhje me ngjarjen në fjalë, si dhe zbardhjen e motiveve të plagosjes së shqiptarëve. Gjendja e tyre shëndetësore të stabilizohet do të merren në pyetje nga policia për të zbardhur rrethanat.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close