Lajme

FIER, Flet biznesmeni, ja si eshte e verteta, lihet në qeli 59-vjeçari

Fier, Gjykata ka caktuar masën e sigurisë për 59-vjeçarin Mbarim Xhemali, i cili a kuzohet për veprat penale ‘p rostitucion’, ‘Shfrytëzim i p rostitucionin’ dhe ‘mbajtja e lokaleve për p rostitucion’. Ai u ar restua në flagrancë ditën e djeshme nga Policia e Fierit, pas një operacioni policor të koduar ‘Premtimi’.

Mbarim Xhemali, gjatë seancës gjyqësore, nuk e ka pranuar a kuzën, duke u shprehur se ngjarja e ndodhur nuk është ashtu siç duket. Prokuror i kësaj çështjeje ishte Andi Pogaçe, i cili ka kërkuar ‘arrest me b urg’, e ndërsa gjyqtar Ergys Selmani.

59-vjeçari shfrytëzonte një ambient lokal, të cilin e kishte marrë me qera, në lagjen ’16 prilli’ në Fier, aty ku punonin edhe dy shtetase një 33-vjeçare dhe një 55-vjeçare, të cilat janë proceduar penalisht për v eprën p enale ‘p rostitucion’. Xhemali ka thënë se asgjë nuk është ashtu siç duket.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: