Lajme

FOTO\ 19 humbje jete nga zjarri masiv në diskotekë pas përplasjes së bandave me shishe molotov

Të paktën 19 njerëz janë v rarë kur një klub nate është djegur nga zjarri që shpërtheu gjatë një sherri masiv në Indonezi. Banda rivale të rinjsh nisën të sulmonin njëri-tjetrin me t hika, shigjeta dhe koktejle molotov në një klub karaoke në Sorong, në provincën perëndimore Papua. Një prej vi ktimave u qëllua për v dekje me t hikë në orët e para të mëngjesit para nisjes së zjarrit, i cili më pas bllokoi brenda 18 njerëz.

“Përleshjet mes të rinjve në qytete janë normale, por në këtë rast u shkaktuan shumë v dekje, është hera e parë që ndodh kështu”, tha zëdhënsi i policisë Adam Erëini për rrjetin Metro TV. Detektivët po hetojnë nëse zjarri nisi aksidentalisht apo ishte i qëllimshëm. Pamjet nga vendngjarja tregonin pasoja të rënda të zjarrit që kishte përfshirë diskotekën.

Kreu i policisë së Sorong, Ary Nyoto Setiawan tha se përleshja e tmerrshme mes bandave kishte nisur ‘vetëm për një keqkuptim’. “Ne u telefonuam atyre dhe u përpoqëm të ndërmjetësonim, por përleshja kishte vijuar deri në orët e para të mëngjesit”, shtoi ai.  Policia që erdhi në vendngjarje evakuoi të gjithë të pranishmit por më vonë zjarrfikësit gjetën trupat e pajetë në dhomat brenda klubit të natës, raportonin mediat vendase.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close