Lajme

FOTO\VIDEO\ Vlorë, automjeti përplas këmbësoren, detaje

Një automjet i tipit benz A Class me targat Aa 231  ka aksidentuar një grua rreth moshës 50 vjece në rrugën Transballkanike në Vlorë, e cila në ato momente ka qënë duke kaluar rrugën. Gruaja sipas edhe dëshmimtarëve është rrotulluar në ajër dhe më pas është përplasur në tokë duke marr dëmtime të mëdha në gjymtyrë, trup, por dhe disa të cara në kokë .Është transportuar me urgjencë në spitalin rajonal të Vlorës ku raportohet fatmirësisht eshte jashte rrezikut për jetën. Shkaktar i aksidentit ka qënë mjeti tip benz i cili me një shpejtësi mbi 40 km në orë te normës së lejuar në Transballkanike ka aksidentuar zonjen. Policia në vendgjarje po heton më tepër për shkaqet e aksidentit. Kujtojmë që rruga transballkanike mbetet rruga e v dekjes në qytetin e Vlorës ku shumë persona kanë mbetur pa jetë për shkak të sinjalistikes së munguar, si dhe automjeteve që kalojnë me shumë shpejtësi në këtë aks rrugor.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close