Lajme

Fundjava rikthen trafikun në Vlorë, rrëshqitja e dherave bllokon makinat

Fundjava ka rikthyer trafikun në Vlorë. Rrugët e qytetit  janë mbushur plot me makina të cilat janë nisur drejt bregdetit. Ndërkohë, mësohet se pjesa më problematike mbetet zona nga Uji Ftohtë në Orikum, më saktësisht tek pjesa e Zhironit ku ka rënë rruga si rrjedhojë e rrëshqitjes së dherave dhe është bllokuar i gjithë trafiku i atyre që kthehen nga vendet si Radhima, Orikumi, Dhërmia, Himara.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: