fbpx
Lajme

Fundjavat shpresa e vetme për turizmin në Vlorë, pushuesit dynden drejt plazheve

Fundjavat mbeten ditët më të ngarkuara për Vlorën dhe shpresa e vetme për turizmin në qytet. Nga pamjet, duket qartë trafiku në aksin kryesor nga Vlora në Orikum.

Të gjithë pushuesit janë dyndur drejt Vlorës, por edhe në plazhet e Orikumit, Rradhimës, Drimadhes e Palasë. Turizmi është një nga sektorët më të prekur nga Covid-19, pasi mbyllja e kufijve ka bërë që shumë shtetas të huaj, të mos kalojnë pushimet në Shqipëri.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button