Lajme

Gazmend Musta ishte kthyer nga Greqia për Vitin e Ri, po momenti e ndau çiftin përgjithmonë

Të tjera detaje janë zbuluar lidhur me krimin e dyfishtë që tronditi sot Ballshin, ku bashkëshorti 34 vjeç vrau me thikë gruan dhe kunatën e tij. Mësohet se autori Gazmend Musta, ka qëlluar për vdekje me thikë gruan Gentiana Caushaj, 31 vjeç dhe kunatën Merita Caushaj 18 vjeç.

Në njoftimin zyrtar të policisë thuhet se 34-vjeçari është prangosur në flagrancë, pasi ka qenë në gjendje të dehur kur kreu vrasjet. Ai qëlloi fillimisht bashkëshorten e tij, ndërsa më pas edhe motrën e saj 18-vjeçare, të cilat gjetën vdekjen e menjëhershme.

Raportohet se tragjedia ndodhi pas një debati për motive të dobëta, ku gruaja po e qortonte bashkëshortin pasi kishte konsumuar alkool, dhe po i kërkonte gjithashtu leje që te shkonte te prindërit e saj. Gjithë skena e krimit mësohet se ka ndodhur në familjen e çiftit rreth orës 17:00 të pasdites në prani edhe të dy fëmijëve të mitur. Ndërkaq, mësohet se Musa punonte si emigrant në Greqi, dhe ishte kthyer në Shqipëri vetëm për të festuar me familjen.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: