Lajme

Greqia “zgjohet” nga lëkundjet, tërmeti 6.4 ballë godet ishullin në shtetin fqinj

Greqia është goditur nga një tërmet i madh i magnitudës 6.4 ballë i shkallës rihter. Mediat greke por edhe Institutit Gjeodinamik raporton se tërmeti i fortë ka rënë në juglindje të ishullit Karpathos.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti kishte epiqendrën 155 km në juglindje të Karpathos dhe thellësia fokale ndodhet në 60 km.

Lëkundjet kanë qenë të forta dhe qytetarët të frikësuar kanë dalë në rrugë. Nuk dihet ende nëse ka të lënduar apo dëme materiale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: