Lajme

Guardia di Finanza operacion në Vlorë/ Sekuestrohen 600 kg kanabis, 2 skafe çuan drogën në një velierë. 3 të arrestuar

Guardia di finanza dhe policia e Vlorës kanë finalizuar një operacion policor antidrogë të zhvilluar mbrëmjen e djeshme.

Vlora News mëson se janë sekustruar 600 kg lëndë narkotike e llojit “canabis-sativa” dhe gjithashtu janë arrestuar e tre personave. Policia ka ndërhyrë në momentin kur tre persona nëpërmjet skafeve që po përdornin, po kryenin shkëmbimin e lëndës narkotike në Gjirin e Arushës, përkatësisht në Karaburun.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close