Lajme

Hapet Kopshti i ri Zoologjik, Rama dhe Veliaj inspektojnë ambientet: I rilindur si një nga hapësirat më moderne në rajon

Kopshti i ri Zoologjik ka hapur dyert sot, me një sërë surprizash për fëmijët e Tiranës, që do ta kthejnë vizitën në një eksperiencë të bukur për ta. Kopshti Zoologjik është konceptuar si një hapësirë ndryshe, jo vetëm për t’u njohur me kafshët, por edhe për të mësuar gjëra të reja për to në klasa të posaçme. Kryeministri Rama dhe Kryebashkiaku Veliaj inspektuan hapërsirat e reja, të cilat ishin mbushur me familje të kryeqytetit.

Mëngjesin e sotëm Kryeministri ka publikuar foto nga ambientet e reja të Kopshtit Zoologjik të Tiranës, ndërsa shkruan se ishte një dhuratë e shumëpritur për fëmijët. Rama nënvizon se Kopshti i Ri Zoologjik është rilindur si një nga hapësita më moderne në rajon.

‘Mirëmëngjesi dhe me dhuratën e shumëpritur për të gjithë fëmijët, Tirana Zoo Park, që hap dyert sot, i rilindur si një nga hapësirat më moderne në rajon, për të njohur nga afër botën e kafshëve, por edhe plot ambiente çlodhëse për të vegjël e të rritur, ju uroj një fundjavë të bukur.’- shkruan Rama.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close