fbpx
Lajme

Horoskopi 14 nëntor 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

Dashi

Ambicia juaj e vakët do fillojë të nxehet më shumë ditën e sotme, falë frymëzimit që do ju japë sot një mik apo bashkëpunëtor. Ju duhet të bëni një plan për një lëvizje të madhe sot. Në fillim shihni se si njerëzit e tjerë po luajnë lojën. Nëse e shihni se ata janë mjaft ambiciozë në punën e tyre, bëhuni të zgjuar dhe distancohuni. Gjeni momentin e duhur për t’i konkurruar me lëvizjet e tua të mençura.

Demi 

Kur gjeni ulje ju shpesh bëni blerje të mëdha, por pse nuk bëni pazar për kërkimin e një partneri romantik?

Nëse tani jeni në kërkim të një partneri, mos i thoni ‘po’ personit të parë që tregon interes ndaj jush. Koha juaj është mjaft e vlefshme për t’i bërë vend dikujt që nuk ju emocionon në të vërtetë.

Binjakët

Qëllimet,dëshirat dhe shpresat janë të gjitha tuajat, mos lejoni që ato të përcaktohen nga presioni i njerëzve të tjerë, veçanërisht shefi juaj.

Përpjekja shtesë për të rënë më shumë në sy do t’ju bëjë të mjerueshëm, dhe nuk do të ketë asnjë shpërblim në fund. Kujtoni pse e zgjodhët këtë rrugë dhe ndaluni së përqëndruari kaq shumë në lekë. Lumturia nuk ka asnjë lidhje me një çek. Ka të bëjë me ndjekjen e zemrës suaj.

Gaforrja

Mos u surprizoni nëse keni fërkime me dikë që ka post më të lartë sesa ju. Nëse një nga çështjet tuaja ka dalë jashtë kontrollit ata do jua lënë juve në dorë ta zgjidhni.

Në vend që të arsyetoheni ose të shpjegoni veten para tyre, kurseni frymën tuaj. Ata nuk kanë aspak humor, thjesht duan që gjërat të zgjidhen. Kjo është një mundësi e shkëlqyeshme për ju t’i tregoni sa të aftë jeni dhe si i menaxhoni problemet.

Luani

Pavarësisht nëse jeni akoma në shkollë apo jo, ju do të jeni student gjatë gjithë jetës suaj, kujtojeni këtë. Ju duhet të bëheni të kujdesshëm sot sepse po vjen një nga mësimet më kryesore të jetës!

Një person i papritur në skenë do përpiqet t’ju dëmtojë apo t’ju hapë problem. Nëse ju arrini ta njihni këtë person do e kuptoni se është shumë ndryshe nga ju. Vlerësoni dallimet e tyre, dhe ata do të vlerësojnë tuajën. Bota është plot diversitet, dhe bëni mirë ta pranoni këtë fakt.

Virgjëresha

Nëse dikush thotë diçka të rëndësishme sot, sigurohuni që i keni dëgjuar si duhet. Nëse po shikoni një pamje jo edukuese, sigurohuni që sytë tuaj të mos shohin asgjë.

Ditën e sotme ju do e keni shumë të lehtë të bini pre e gabimeve. Kushtojini një ditë vëmendje vetes suaj dhe përpiquni të kuptoni që nuk duhet fajësuar bota për diçka që në të vëertetë nuk ka.

Peshorja

Nëse do i hidhni sytë një herë të vetme nga marrëdhënia që keni më shoqërinë tënde do e kuptoni që jeni përhapur shumë dhe ke një shoqëri shumë të zgjeruar.

Është koha për të anulluar, rinovuar ose shtyrë disa nga angazhimet tuaja shoqërore. Përpiquni që të shmangni takimet gjatë ditëve të javës dhe të organizoni një drekë apo darkë në fundjavë duke ftuar të gjithë miqtë së bashku, kështu krijohen dhe miqësi të reja. Nëse i mbledh të gjithë miqtë së bashku është mjaft efikase dhe argëtuese.

Akrepi

Sot, është koha për të marrë introspektive. Shprehni të gjitha idetë tuaja pa kuptim dhe ëndrrat që keni mbajtur brenda vetëm për vete. A nuk mund të ketë një shans që të paktën njëra prej tyre të realizohet?

Mund të vijë një mundësi e re për ju. I keni mbajtur të fshehta ëndrrat tuaja për shumë arsye, por ka ardhur koha të përpiqeni për t’i realizuar ato.

Shigjetari

Fuqitë tuaja intuitive po ju çojnë drejt njerëzve më të fuqishëm dhe ata do përpiqen të të ndihmojnë duke bërë gjëra për ju. Kjo mund të krijojë një çekuilibër midis pasivitetit dhe agresivitetit tuaj. Ju dëshironi të arrini sa më lart duke luftuar, por kjo luftë mund të shkaktojë ndonjë trazirë. Pse duhet ta vendosni veten në një situatë të rrezikshme, kur ka njerëz të tjerë që janë të gatshëm për ta bërë atë për ju?

Uluni prapa dhe lërini këta njerëz të bëjnë atë që duan të bëjnë. Ju patjetër do të përfitoni.

Bricjapi

Pse po përpiqeni të bëni gjithçka për njerëzit? Është e admirueshme të ndihmoni të gjithë, por vetja nuk mund ta mundësojë këtë gjë për një kohë të gjatë. Përqendrohuni të bëni një ose dy gjëra, kaloni kohë me një ose dy njerëz. Jo të gjithë mund të kenë vend në jetën tuaj të ngarkuar, prandaj mos u shqetësoni nëse thoni ‘jo’. Ata do të kuptojnë ashtu si i keni kuptuar ju kur ata ishin të zënë.

Ujori

Një bisedë e shkurtër, joformale mund të evoluojë në një diskutim më të gjatë, më të thellë. Ju dhe mendja juaj do jeni shumë kureshtare për këtë temë.

Eksploroni mbi këtë çështje dhe interpretojeni ashtu siç të dëshironi ju. Jini të hapur ndaj interpretimeve të ndryshme të miqve tuaj sepse askush nuk i sheh gjërat njësoj. Dëgjoni dhe diçka e re mund t’ju tërheqë vëmendjen.

Peshqit

Ndiqni kureshtjen tuaj kudo ku ju thotë të shkoni sot. Do t’ju drejtojë drejtpërdrejt në stimulim! Do të intrigoheni dhe do të argëtoheni nga një person i ri në skenë i cili po bën bujë dhe po bën disa admirues të zhurmshëm. Ju nuk do tërhiqeni nga ai por do e shijoni si moment. Dita do të jetë si një enigmë gjigande me një bashkim figurash që ju duhet t’i zgjidhni. Sa më parë të filloni me bashkimin e figurave aq më mirë është!

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button