Lajme

Humbi kontaktet me kapitenerinë e Vlorës, gjendet peshkarexha, ja si paraqitet gjendja shëndetësore e personave në bord

Vlorë, Sherbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Triport i vjen në ndihmë një mjeti peshkimi i cili kishte humbur kontaktet që mbrëmjen e datës 15.09.2021.

Sherbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Triport në bashkëpunim me rojet bregdetare dhe me ndihmën e një Helikopteri, pas kërkimeve të pandërprera në det kanë bërë të mundur gjetjen e mjetit të peshkimit i cili kishte humbur kontaktet mbrëmjen e datës 15.09.2021, 5 milje afër Sazanit.

Ekuipazhi i mjetit të peshkimit ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore, ndërkohë mjeti i tyre lundrues është transportuar për në Triport.

Policia e Vlorës është e angazhuar maksimalisht në shërbim të qytetarëve, vizitorëve dhe turistëve duke krijuar një ambient sa më të sigurt dhe në këtë kuadër fton qytetarët të denoncojnë në 112 dhe në Komisariatin Dixhital çdo rast të paligjshmërisë. #FaleminderitPoliciaeShtetit #Bashkëmëtësigurt

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close