Lajme

Itali/ Dadoja sakrifikon jetën e saj për të mbrojtur dy vajzat që kujdesej

Një ngjarje prekëse ka ndodhur në Itali ku një grua e quajtur Teresa Scavelli e cila shërbente si dado ka ndërruar jetë për të mbrojtur dy vajza të cilat i kishte nën kujdes.

Corriere.it raporton se ajo ka qenë në shtëpi teksa ka vënë re nga dritarja që një burrë po ndiqte dy vajzat të cilat ajo kishte në kujdestari dhe menjëherë ka dale nga shtepia drejt vajzave për tu ardhur atyre në mbrojtje. 46- vjeçarja i mbuloi ato, e trupin e saj dhe i futi në shtëpi por burri i cili ishte me probleme p sikologjike i ka ndjekur pas edhe brënda.

Pas kësaj dadoja ka marrë tiganin për ta g oditur por forca e a gresorit ishte shumë më e madhe dhe e ka q ëlluar dhjetra herë dadon. “Nëse do të ishte këtu përpara meje sot, do t’i thoja faleminderit.

Faleminderit që na mësove çfarë është e mira dhe altruizmi. Ai ishte një gjest heroik, vuri jetën e vajzave përpara të sajës. Ky ishte mësimi më i vyer që na dha: dashuria e pakushtëzuar për të tjerët”, tha djali i saj Giussepe.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: