fbpx
Lajme

Kalonin mallra kontrabandë, detyrim paraqitjeje për 9 të arrestuarit në Rinas

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “detyrim paraqitjeje” për nëntë të ar restuarit për kontrabandë mallrash në Rinas. Kujtojmë se në kuadër të operacionit të koduar “Rinas Ekspres”, u arrestuan më 21 janar, Byordi Kasmit; Alkida Lazrit; Qani Lazrit, i d ënuar më parë për kontrabandë më mallra që i nënshtrohen regjimit doganor; Lonora Legisit dhe Altin Legisit.

Në këtë operacion janë arrestuar gjithashtu doganierët Baftjar Kazias, Theodhor Naçi, Muhamet Liçaj, dhe Edlira Saliaj. Ata u vunë në p ranga në flagrancë në rrugën Rinas Kashar me një sasi mallrash konfeksione pasi kishin kaluar regjimin doganor të pikës kufitare Rinas, duke shmangur dhe mosdeklaruar tërësisht detyrimet doganore.

Në cilësinë e provave materiale u sekuestruan: Tre automjete që kanë shërbyer për transportin e ketyre mallrave të dyshuar kontrabandë pas daljes nga dogana si dhe: 90 pallto të markave të ndryshme,100 xhupa të markave të ndryshme,70 triko (bluza) të markave të ndryshme,60 kostume sportive të markave të ndryshme,30 palë kepucë të markave të ndryshme,50 fustane të markave të ndryshme,20 cope canta të markave të ndryshme,50 bluza të markave të ndryshme 15 aparate celularë të markave të ndryshme

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close