Lajme

Kandidati Ilir Metaj një nga të zgjedhurit me Partinë Socialiste kërkon votën e cdo vlonjati

Kandidati Ilir Metaj një nga të zgjedhurit me Partinë Socialiste kërkon votën e cdo vlonjati, si një kandidat i pazgjedhur më parë dhe që ka punuar dhe i përfshirë në cdo betejë elektorale prej 20 vjetësh

Kandidati i Partisë Socialiste në Vlorë Ilir Metaj ka bërë një postim ku ka prezantuar veten dhe
objektivat për 25 prillin. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai tregon ambicien që ka në politikë.

Kandidimi është një sfidë të cilën duhet ta përballoj me sukses të matur me pritshmërinë time. Dhe pritshmeria ime është ajo e një vlonjati tipik, që e ka cdo ditë të lidhur me mëngjeset e Vlorës dhe vlonjatët, që ka punuar për parimet e Partisë Socialiste qysh prej 20 vjetësh. Dhe një vlonjat i tillë e pret votën nga cdo vlonjat dhe e dëshiron Partinë Socialiste ta meritojë votën nga cdo vlonjat.

Nëse kjo nuk ndodh, një vlonjat si unë përpiqet të kuptojë cfarë ka mbetur pa bërë dhe si kjo mund të bëhet më mirë. Pra një socialist si unë e do cdo vlonjat të kënaqur me Partinë Socialiste dhe nuk e ndalon përpjekjen derisa kjo të ndodhë. Qenia ime në pjesën e lartme të listës së kandidimit nuk e ndryshon aspak këtë qëndrim.

Sepse vlonjatët më kanë parë mua njësoj të përfshirë në cdo betejë elektorale apo jo prej 20 vjetësh . Dhe njësoj do ishte dhe kjo herë, edhe pa qenë në listë fare. Unë jam njëri prej jush! Partia Socialiste NISIM SPRINTIN DREJT 25 PRILLIT #ShqipëriaeArdhmjaJonë #SkaKohëPërPushim #VloraNukNdalet

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: